top of page

W Egipcie zamknięto fabrykę produkującą podrobiony napój kawowy marki Nescafé


Egipskie władze w styczniu 2023 r. zamknęły w prowincji Al-Gharbijja nielicencjonowaną fabrykę produkującą podrobione herbaty i znany napój kawowy marki Nescafe.


Miliony podrobionych opakowań i trzy tony zafałszowanych surowców


Służby bezpieczeństwa znalazły w fabryce 5 milionów podrobionych opakowań znanego napoju oraz 3 tony zafałszowanych surowców spożywczych, które używano do produkcji tych napojów i innych produktów.


Fałszowanie napoju kawowego nieznanym proszkiem


Według początkowych informacji w tej nielegalnej fabryce podrobione produkty wytwarzane były z wykorzystaniem proszku ceramicznego, co wywołało duży szok. Doniesienia te sprostował szef sektora handlu wewnętrznego w egipskim Ministerstwie Zaopatrzenia, Abdel Moneim Khalil. Powiedział, że zajęte materiały zostały przesłane do centralnych laboratoriów Egipskiego Ministerstwa Zdrowia w celu ich analizy. Dodał, że zajęty materiał na pewno nie był proszkiem ceramicznym, co określono na podstawie cech rozpuszczalności. Podkreślił, że najprawdopodobniej fabryka używała zafałszowanych i ubogich surowców bardzo niskiej jakości, które mogły przypominać proszek ceramiczny.

Fabrykę zamknięto za trzy naruszenia – działanie bez licencji, podrabianie, oszustwa handlowe.


Commenti


bottom of page