top of page

Podrobione czekolady Wonka Bars w Wielkiej Brytanii

Władze Wielkiej Brytanii w czerwcu 2022 r. przejęły podrobione czekolady "Wonka Bars" o wartości około 100 000 funtów.

Władze Wielkiej Brytanii w czerwcu 2022 r. przejęły podrobione czekolady "Wonka Bars" o wartości około 100 000 funtów. Podróbki sprzedawane były w Londynie, w amerykańskich sklepach ze słodyczami przy ulicy Oxford Street. W maju ostrzeżenie w sprawie podrobionych czekolad „Wonka Bars” wydała Agencja Standardów Żywności (FSA)


Ostrzeżenie FSA

FSA ostrzegła społeczeństwo przed kupnem i spożyciem podrobionych czekolad Wonka, które są sprzedawane na terenie całego kraju za pośrednictwem sklepów i Internetu. Produkty te mogą być niebezpieczne do spożycia, ponieważ prawdopodobnie są produkowane i przepakowywane przez niezarejestrowane firmy lub osoby fizyczne, które mogą naruszać przepisy dotyczące żywności, etykietowania i identyfikowalności.

Stwierdzono, że niektóre z wycofanych podrobionych produktów zawierają alergeny, które nie zostały wymienione na etykiecie, co stanowi poważne zagrożenie dla osób z alergią lub nietolerancją pokarmową.


Nie jest to pierwszy przypadek wykrycia podrobionych czekolad pod wspomnianą marką w Wielkiej Brytanii w ostatnich tygodniach. Oryginalna marka czekolady Wonka została wygaszona i nie jest produkowana od około dekady.


Źródła:

Comments


bottom of page