top of page

Połowy niewymiarowej gładzicy w Holandii - przejęto ponad 26 000 kg ryb

Holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich (NVWA) skonfiskował ponad 26 000 kilogramów niewymiarowej gładzicy.

Holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich (NVWA) skonfiskował ponad 26 000 kilogramów niewymiarowej gładzicy. Ryby przechwycono z 19 kutrów, które pływają pod banderą holenderską, brytyjską i niemiecką.


Kontrole w mieście Urk

Inspektorzy przeprowadzili w mieście Urk kontrolę i pobrali próbki połowów z 21 kutrów rybackich. Inspektorzy stwierdzili, że większość kutrów dostarczała duże ilości niewymiarowej gładzicy. W przypadku tej ryby minimalna długość to 27 cm.


Przejęcie ponad 26 000 kg niewymiarowej gładzicy

Aby określić ile niewymiarowej gładzicy wyładowano, inspektorzy w przeciągu kilku dni prowadzili dokładne kontrole połowów. Ostatecznie okazało się, że 19 kutrów dostarczało duże ilości niewymiarowych ryb. W zależności od kutra niewymiarowe ryby stanowiły od 4 do 25% całego połowu, a w sumie było to 26 669 kg.


Źródło: https://www.nvwa.nl/nieuws-en-media/nieuws/2021/09/16/nvwa-neemt-ruim-26-ton-ondermaatse-schol-in-beslag

Zespół FoodFakty ustawicznie monitoruje rynek i wszystkie wykryte przypadki zafałszowań w EU oraz reszcie świata. Niezwłocznie rejestruje wszystkie produkty w bazie Probase360, a klienci bazy codziennie o godzinie 6.00 otrzymują alert z bieżacymi wycofaniami z rynku i mogą niezwłocznie podejmować działania prewencyjne i pogłębiać informacje o sytuacji w module analitycznym bazy.

Dowiedz się więcej o Strefie Managera i narzędziach Probase360

bottom of page