top of page

Nestlé Deutschland ostrzega przed podrobioną kawą Nescafé Gold

Niemiecki oddział firmy Nestlé w oficjalnym komunikacie prasowym ostrzega konsumentów przed podrobionym produktem Nescafé Gold, który wykryto w Niemczech.

Niemiecki oddział firmy Nestlé w oficjalnym komunikacie prasowym ostrzega konsumentów przed podrobionym produktem Nescafé Gold. Jak podaje producent, produkt sprzedawany jest w opakowaniu przypominającym starą wersję Nescafé Gold. Ten kształt szkła nie był stosowany w Nescafé Gold od lat. Istnieją również obawy, że podrobiona kawa może zawierać ciała obce - potłuczone szkło i plastik.


Wspomniany produkt nie był produkowany, ani dystrybuowany przez Nestlé

Jak podaje producent, podrobiony produkt był sprzedawany na cotygodniowych targach oraz w mniejszych sklepach. Nestlé skontaktowało się z odpowiednimi władzami, prosząc je o zbadanie i powstrzymanie tej przestępczej działalności.

Firma oświadczyła, że nie produkuje ani nie rozprowadza produktu, którego dotyczy zarzut, a także od lat nie używa tego kształtu szkła do Nescafé Gold.


Jak odróżnić podrobiony produkt

Podrobiony produkt można odróżnić od prawdziwych towarów w następujący sposób:

Kod EAN (kreskowy) podrobionego produktu to 405500210900

Numer partii to 60820814B1 9:15 z datą minimalnej trwałości 10-21Zespół FoodFakty ustawicznie monitoruje rynek i wszystkie wykryte przypadki zafałszowań w EU oraz reszcie świata. Niezwłocznie rejestruje wszystkie produkty w bazie Probase360, a klienci bazy codziennie otrzymują alert z bieżacymi wycofaniami z rynku i mogą niezwłocznie podejmować działania prewencyjne i pogłębiać informacje o sytuacji w module analitycznym bazy. Dowiedz się więcej o Strefie Managera i narzędziach Probase360

留言


bottom of page