top of page

Kontrole we Włoszech – naruszenia w 50% skontrolowanych miejsc


Grupa Karabinierów ds. Ochrony Zdrowia w Rzymie zleciła przeprowadzenie akcji kontrolnej w środkowych Włoszech w kurortach turystycznych, barach i klubach nocnych serwujących żywność i i napoje oraz w miejscach wydarzeń zbiorowych w celu zapewnienia ochrony zdrowia konsumentów.


OBSZAR KONTROLI

Kontrole te, objęły w szczególności odbywające się wydarzenia: "Tevere Expo" przez NAS w Rzymie, "Umbria Jazz" przez NAS w Perugii, "Tuscia Film Festival" przez NAS w Viterbo, "Viper Summer Festival" przez NAS w Livorno.


Skontrolowano także wybrzeże Versilia (ponownie przez NAS Livorno Carabinieri), Riwierę Romagna (przez NAS w Bolonii), Riwierę Adriatycką (przez NAS w Ankonie i Pescarze), nadmorskie kurorty (przez NAS na Sardynii), Terracina i wyspę Ponza (przez NAS w Latinie) oraz wydarzenia na Lungarno przez NAS we Florencji i w historycznym centrum Parmy przez lokalną NAS.


KONFISKATA PONAD 1000 KG PRODUKTÓW I LICZNE NARUSZENIA

Działania przeprowadzono w łącznie 160 zakładach, z czego w 81 z nich stwierdzono liczne naruszenia. W przypadku 6 przedsiębiorstw, wystosowano także nakaz zawieszenia działalności z powodu poważnych naruszeń higieniczno-sanitarnych oraz strukturalnych. Większość nieprawidłowości dotyczyła właśnie niedociągnięć higienicznych i konstrukcyjnych. Najpoważniejsze z nich, odnosiły się do przechowywania nieświeżej żywności, czy też dystrybuowania jej jako rzekomo świeżej. Dodatkowo brakowało informacji dotyczących identyfikowalności lub o obecności alergenów.

Akcja zakończyła się konfiskatą 1350 kg tych produktów.

Comments


bottom of page