top of page

Kolejne wycofania suplementów diety z powodu obecności tlenku etylenu

23 sierpnia 2021 r. Chorwacka Agencja ds. Rolnictwa i Żywności poinformowała o wycofaniu różnego rodzaju suplementów diety z powodu obecności tlenku etylenu w tych produktach.


23 sierpnia 2021 r. Chorwacka Agencja ds. Rolnictwa i Żywności poinformowała o wycofaniu różnego rodzaju suplementów diety przez firmę Decathlon Zagreb d.o.o. z powodu obecności tlenku etylenu (substancji nieautoryzowanej w UE) w tych produktach.

Wśród wycofanych produktów w Chorwacji są następujące produkty: Witaminy + składniki mineralne w tabletkach (Vitamini + minerali), sole mineralne w rozpuszczalnych tabletkach (Kapsule soli), elektrolity w tabletkach o różnych smakach (Elektroliti u obliku tableta). Tlenek etylenu został wykryty w składniku tych produktów, a producentem jest francuska firma Strapharm.


Wcześniejsze wycofania suplementów diety z powodu obecności tlenku etylenu

Już wcześniej, 13 sierpnia 2021 r. GIS poinformował o wycofaniu różnego rodzaju suplementów przez firmę Polski Lek Sp. z o.o., również z powodu obecności tlenku etylenu.

Pierwsze wycofanie suplementu diety z powodu obecności tlenku etylenu opublikowaliśmy w naszej bazie zafałszowań żywności Probase360 1 lutego 2021 r. Prowadząc bazę zafałszowań żywności Probase360 notujemy regularne wycofania suplementów diety. Tlenek etylenu nie jest jedyną nieautoryzowaną substancją, przez którą dochodzi do wycofania w tej grupie produktów. Od dłuższego czasu każdego miesiąca notujemy co najmniej kilka wycofań suplementów diety, a sierpień 2021 r. już jest rekordowym miesiącem.

Problem jest jak najbardziej aktualny i z każdym miesiącem odnotowujemy wycofania kolejnych marek suplementów diety.

Zespół FoodFakty ustawicznie monitoruje rynek i wszystkie wykryte przypadki zafałszowań w EU oraz reszcie świata. Niezwłocznie rejestruje wszystkie produkty w bazie Probase360, a klienci bazy codziennie o godzinie 6.00 otrzymują alert z bieżacymi wycofaniami z rynku i mogą niezwłocznie podejmować działania prewencyjne i pogłabiać informacje o systuacji w module analitycznym bazy.


Comments


bottom of page