top of page

11 ton zafałszowanych winogron

Zaktualizowano: 8 paź 2020

Przejęcie we Włoszech 11 ton zafałszowanych winogron z Egiptu.

Władze włoskie (Guardia di Finanza oraz L'Agenzia delle dogane e dei monopoli) z Rawenny w ostatnich tygodniach lipca 2020 zajęły 11 ton zafałszowanych winogron stołowych z Egiptu, które były przeznaczone na rynki północnych Włoch.


Niezgodność odmiany winogron

Obydwie agencje przeprowadziły wspólną analizę zagrożeń ruchu portowego, dzięki czemu odnaleziono kontener z podejrzanymi winogronami. Podczas działań inspekcyjnych kontrolerzy stwierdzili, że etykiety winogron są fałszywe. Według etykiet winogrona były specjalną odmianą bezpestkową, która podlega ścisłym przepisom i wymaga specjalnych zezwoleń na produkcję oraz przywóz. Funkcjonariusze zauważyli, że w dokumentacji towarzyszącej wpisana była inna odmiana winogron, co wzburzyło podejrzenia.

Oszustwo żywnościowe potwierdziły ekspertyzy firmy, która jest właścicielem zarejestrowanego znaku towarowego. Przejęto 11 ton winogron stołowych, a przedstawiciel prawny przedsiębiorstwa importującego został zgłoszony do prokuratury w Rawennie z powodu fałszowania produktów spożywczych i przywłaszczenia sobie praw własności przemysłowej.


Opmerkingen


bottom of page